Az irodai vezetőnket egy kávészünetben kérdeztem a céges címről
A nagyobbik irodában dolgozó kolléganő mindig korán érkezik.
A számítógépét még a teakonyha előtt bekapcsolja, és csak utána ül le egy bögre kávéval.
Nyolckor már a második körnél tart.
A reggeli postát is ő bontja az iroda összes részét tekintve.
Tudja, kinek mit kell átadni és ki hova osztva.
A pénzügyi reszortot szintén évek óta ő viszi.
És a többi kollégának is ő segít a havi NAV-bevallásokkal.
Megkérdeztem tőle múlt csütörtökön, mi a véleménye az új cégbejegyzésről.
Tavaly nyitottam egy oktatási mellékvállalkozást, most pedig az iparűzési adó miatt agyalok.
A városomban a maximumon van az IPA mértéke.
És minden átfolyó forint után jelentős százalékot kérnek.
A könyvelőm már jelezte hogy ez egy év végére komoly hiányt csinál.
A mellékvállalkozás bevételét gyakorlatilag elvinné.
Letette a bögrét és hosszan rám nézett.
Azt mondta, a férje pár éve hasonló helyzetben volt.
Onnan már ismerte a megoldást.
Egy másik településen jegyeztették be azt a céget.
És onnantól az iparűzési adó terhe a töredékére csökkent.
A férje tanácsadói cége azóta nem küzd ezzel a tétellel.
Az éves megtakarítás csak ezen az egy soron több százezer forint.
Estére hazaértem és keresgéltem a neten.
A székhelyszolgáltatás iparűzési adó mentes keresőkifejezésre több találat is jött.
De a szekhelycentrum.hu oldal volt a legletisztultabb.
A főoldalon ott volt minden info.
Csomagárak kerületek és települések.
Plusz a postakezelési részletek is.
A főoldali táblázatból azonnal látszott, mit ad a szolgáltatás.
Átolvastam, mit kínálnak.
Az Újlengyel községi székhely iparűzési adótól mentes.
Volt 6+1, 12+1 és 24+1 hónapos opció is.
Választottam egy 12+1 hónaposat.
A folyamat egyetlen napon belül elindult.
A szekhelycentrum.hu csapata átküldte a szerződést és a cégbírósági módosítási papírokat.
Két hét alatt minden rendben lement.
És nekem nem kellett a községházán személyesen rohangálnom.
A felmerülő apró kérdéseimre is egy munkanapon belül válasz érkezett.
Az oktatási mellékvállalkozás továbbra is fut.
A tanfolyami helyszínek bérelt termekben vannak.
A cég adminisztratív címe viszont most Újlengyel.
Az adminisztratív címen tehát nincs iparűzési adó – ezért jó, de akármilyen településen ez nem lehetséges..
A tanfolyami résztvevők nem észlelnek semmilyen változást, a számláik ugyanúgy érkeznek és a tartalom ugyanaz.
A havi posta-kezelés szintén része a csomagnak.
A szekhelycentrum.hu csapata átveszi a hatósági leveleket.
A sürgős küldeményeket beszkenneli.
E-mailben szól ha valami fontos jött.
A normál postaérkezésre nem kell várni napokat.
A digitális verzió pár óra alatt megérkezik.
Egy NAV-felszólítást például a beérkezés napján már látok.
Nem négy nappal később amikor a postás dobozban kibontom – de szerencsére csak a rendszeresek jönnek.
A megspórolt iparűzési adó egyébként havonta annyi, mint amennyit egy kétfős éttermi vacsorára szoktunk költeni.
Évente ez egy komoly összeget jelent.
Ami a mellékvállalkozás bevételének markáns részét adja vissza.
A férjem azt mondta hogy ezen az összegen egy nyári családi nyaralást is ki tudnánk fizetni.
A kávészünet egyébként a következő héten is megvolt.
Csak akkor már nem a probléma volt a téma.
Hanem egy új ötlet egy másik mellékvállalkozáshoz.
A kolléganőm felvetette hogy az ő szakmájához is jó volna egy hasonló, oldalsó projekt.
És pénzügyi tanácsadásból kezdene neki.
A céges háttér letisztult működése néha pont az, hogy az ember a kis dolgokra is mer időt szánni.
Mert nem az iparűzési adó terhe nyomja a vállát, hanem a következő ötlet.