Az irodai vezetőnket egy kávészünetben kérdeztem a céges címről

A nagyobbik irodában dolgozó kolléganő mindig korán érkezik.

A számítógépét még a teakonyha előtt bekapcsolja, és csak utána ül le egy bögre kávéval.

Nyolckor már a második körnél tart.

A reggeli postát is ő bontja az iroda összes részét tekintve.

Tudja, kinek mit kell átadni és ki hova osztva.

A pénzügyi reszortot szintén évek óta ő viszi.

És a többi kollégának is ő segít a havi NAV-bevallásokkal.

Megkérdeztem tőle múlt csütörtökön, mi a véleménye az új cégbejegyzésről.

Tavaly nyitottam egy oktatási mellékvállalkozást, most pedig az iparűzési adó miatt agyalok.

A városomban a maximumon van az IPA mértéke.

És minden átfolyó forint után jelentős százalékot kérnek.

A könyvelőm már jelezte hogy ez egy év végére komoly hiányt csinál.

A mellékvállalkozás bevételét gyakorlatilag elvinné.

Letette a bögrét és hosszan rám nézett.

Azt mondta, a férje pár éve hasonló helyzetben volt.

Onnan már ismerte a megoldást.

Egy másik településen jegyeztették be azt a céget.

És onnantól az iparűzési adó terhe a töredékére csökkent.

A férje tanácsadói cége azóta nem küzd ezzel a tétellel.

Az éves megtakarítás csak ezen az egy soron több százezer forint.

Estére hazaértem és keresgéltem a neten.

A székhelyszolgáltatás iparűzési adó mentes keresőkifejezésre több találat is jött.

De a szekhelycentrum.hu oldal volt a legletisztultabb.

A főoldalon ott volt minden info.

Csomagárak kerületek és települések.

Plusz a postakezelési részletek is.

A főoldali táblázatból azonnal látszott, mit ad a szolgáltatás.

Átolvastam, mit kínálnak.

Az Újlengyel községi székhely iparűzési adótól mentes.

Volt 6+1, 12+1 és 24+1 hónapos opció is.

Választottam egy 12+1 hónaposat.

A folyamat egyetlen napon belül elindult.

A szekhelycentrum.hu csapata átküldte a szerződést és a cégbírósági módosítási papírokat.

Két hét alatt minden rendben lement.

És nekem nem kellett a községházán személyesen rohangálnom.

A felmerülő apró kérdéseimre is egy munkanapon belül válasz érkezett.

Az oktatási mellékvállalkozás továbbra is fut.

A tanfolyami helyszínek bérelt termekben vannak.

A cég adminisztratív címe viszont most Újlengyel.

Az adminisztratív címen tehát nincs iparűzési adó – ezért jó, de akármilyen településen ez nem lehetséges..

A tanfolyami résztvevők nem észlelnek semmilyen változást, a számláik ugyanúgy érkeznek és a tartalom ugyanaz.

A havi posta-kezelés szintén része a csomagnak.

A szekhelycentrum.hu csapata átveszi a hatósági leveleket.

A sürgős küldeményeket beszkenneli.

E-mailben szól ha valami fontos jött.

A normál postaérkezésre nem kell várni napokat.

A digitális verzió pár óra alatt megérkezik.

Egy NAV-felszólítást például a beérkezés napján már látok.

Nem négy nappal később amikor a postás dobozban kibontom – de szerencsére csak a rendszeresek jönnek.

A megspórolt iparűzési adó egyébként havonta annyi, mint amennyit egy kétfős éttermi vacsorára szoktunk költeni.

Évente ez egy komoly összeget jelent.

Ami a mellékvállalkozás bevételének markáns részét adja vissza.

A férjem azt mondta hogy ezen az összegen egy nyári családi nyaralást is ki tudnánk fizetni.

A kávészünet egyébként a következő héten is megvolt.

Csak akkor már nem a probléma volt a téma.

Hanem egy új ötlet egy másik mellékvállalkozáshoz.

A kolléganőm felvetette hogy az ő szakmájához is jó volna egy hasonló, oldalsó projekt.

És pénzügyi tanácsadásból kezdene neki.

A céges háttér letisztult működése néha pont az, hogy az ember a kis dolgokra is mer időt szánni.

Mert nem az iparűzési adó terhe nyomja a vállát, hanem a következő ötlet.